1,021
edits
mNo edit summary |
No edit summary |
||
Line 49: | Line 49: | ||
*Bonus element: {{Darkness}} Darkness | *Bonus element: {{Darkness}} Darkness | ||
{{clear|left}} | {{clear|left}} | ||
==Moveset== | |||
{|class="wikitable" | |||
!Attack | |||
!Explanation | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|Base String{{Tt|YYYYYYY/BBBBBBB}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|C1{{Tt|X/Y}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|C2{{Tt|YX/BY}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|C3{{Tt|YYX/BBY}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|C4{{Tt|YYYX/BBBY}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|C5{{Tt|YYYYX/BBBBY}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|C6{{Tt|YYYYYX/BBBBBY}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|Special Attack | |||
| | |||
|- | |||
|Focus Spirit Finisher | |||
|'''Manual:''' TBA<br/>'''Automatic:''' TBA | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|Weak Point Smash | |||
|'''Enemy Captain/Warrior:''' TBA<br/>'''Giant Boss:''' TBA | |||
|- | |||
| style="text-align:center"|Victory Animation | |||
| | |||
|} | |||
{{Listbox|Hyrule Warriors Weapons}} | {{Listbox|Hyrule Warriors Weapons}} | ||
{{Cat|Hyrule Warriors Weapons}} | {{Cat|Hyrule Warriors Weapons}} |
edits