546
edits
m (Text replacement - "[[Link#Breath of the Wild|" to "[[Link (Breath of the Wild)|") |
|||
Line 91: | Line 91: | ||
File:AoC-Sidon-5.png | File:AoC-Sidon-5.png | ||
</gallery> | </gallery> | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Language | |||
! Name | |||
! Meaning | |||
! Voice Actor | |||
|- | |||
| English | |||
| Sidon | |||
| Sidon | |||
| [[Jamie Mortellaro]] | |||
|- | |||
| Japanese (日本語) | |||
| シド (Shido) | |||
| Sidon | |||
| [[Kōsuke Ōnishi]] | |||
|- | |||
| French | |||
| Sidon | |||
| Sidon | |||
| [[Bruno Meyere]] | |||
|- | |||
| Italian | |||
| Sidon | |||
| Sidon | |||
| [[Paolo De Santis]] | |||
|- | |||
| German | |||
| Sidon | |||
| Sidon | |||
| [[Nic Romm]] | |||
|- | |||
| Russian | |||
| Сидон (Sidon) | |||
| Sidon | |||
| [[Polina Tarasova]] | |||
|- | |||
| LA Spanish | |||
| Sidon | |||
| Sidon | |||
| [[Pepe Toño Macías]] | |||
|} | |||
{{References}} | {{References}} |
edits