50,127
edits
(Created page with "{{Infobox|shop | image = File:East-Wind.png | game = ''Breath of the Wild'' | location = Hateno Village | owner = Pruc...") |
No edit summary |
||
Line 22: | Line 22: | ||
|- | |- | ||
| <div align="center">[[Bomb Arrow]]s x10</div> || [[File:Bomb-arrow.png|60px]] || <div align="center">3</div> || <div align="center">350</div> | | <div align="center">[[Bomb Arrow]]s x10</div> || [[File:Bomb-arrow.png|60px]] || <div align="center">3</div> || <div align="center">350</div> | ||
|- | |||
| <div align="center">[[Fresh Milk]]</div> || [[File:Fresh-milk.png|60px]] || <div align="center">3</div> || <div align="center">12</div> | |||
|- | |||
| <div align="center">[[Hearty Truffle]]</div> || [[File:Hearty-truffle.png|60px]] || <div align="center">2</div> || <div align="center">24</div> | |||
|- | |||
| <div align="center">[[Endura Shroom]] </div> || [[File:Endura-shroom.png|60px]] || <div align="center">2</div> || <div align="center">24</div> | |||
|- | |||
| <div align="center">[[Bird Egg]]</div> || [[File:Bird-egg.png|60px]] || <div align="center">5</div> || <div align="center">12</div> | |||
|- | |||
| <div align="center">[[Hylian Rice]]</div> || [[File:Hylian-rice.png|60px]] || <div align="center">5</div> || <div align="center">12</div> | |||
|} | |} | ||