51,326
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
| Producer || [[Shigeru Miyamoto]] | | Producer || [[Shigeru Miyamoto]] | ||
|- | |- | ||
| Directors || | | Directors || [[Takashi Tezuka]] | ||
|- | |- | ||
| Script Writers || Kensuke Tanabe<br/>Yoshiaki Koizumi | | Script Writers || [[Kensuke Tanabe]]<br/>[[Yoshiaki Koizumi]] | ||
|- | |||
| Programmers || [[Kazuaki Morita]]<br/>[[Takamitsu Kuzuhara]] | |||
|- | |- | ||
| Assistant Directors || Yoshinori Tsuchiyama | | Assistant Directors || Yoshinori Tsuchiyama | ||
|- | |- | ||
| Character Designers || Masanao Arimoto<br/>Shigefumi Hino | | Character Designers || [[Masanao Arimoto]]<br/>[[Shigefumi Hino]] | ||
|- | |- | ||
| Dungeon Designer || [[Yasuhisa Yamamura]] | | Dungeon Designer || [[Yasuhisa Yamamura]] | ||
|- | |- | ||
| Sound Composers || Minako Hamano<br/>Kozue Ishikawa<br/>Kazumi Totaka | | Sound Composers || Minako Hamano<br/>Kozue Ishikawa<br/>Kazumi Totaka |